Dinshah P. Ghadiali (1873-1966) heeft een baanbrekend werk geschreven over het werken met kleuen. Hij noemde het kleuren apparaat de spectrochrome. Hij is een van de voorlopers van de syntonics, daar wordt het licht direct in de ogen toegediend.

Let there be Light - Dinshah P. Ghadiali

Hij gebruikte kleuren om op het lichaam te schijnen zodat het lichaam zich kon genezen. Hij ging ervan uit dat elke ziekte aantoont dat er een bepaalde kleur te kort in het lichaam heeft. Door die kleur aan te vullen kan het lichaam genezen.
(Dit gebeurt ook al in ziekenhuizen bij baby’s die bij de geboorte geel zijn, dan worden ze in blauw licht gelegd. In dit geval heeft het te maken met hun lever en bilirubine. Daarmee aangevend dat het idee dat kleuren kunnen genezen, nog niet zo gek is).
Er is en website over zijn werk, niet zo’n goed maar toch: Dinshah website

De kleuren en frequencies die hij gebruikte zijn:

KleurGolflengte (nm)Frequentie (Thz)Geluidsfrequentie (Hz)Visueel
Rood687436,8397,3
 
Oranje632,9473,7430,8
 
Geel587,1510,6464,4
 
Limoen547,9547,2497,9
 
Groen513584,4531,5
 
Turqoois482,6621,2565
 
Blauw455,5658,2598,6
 
Indigo431,4695632,1
 
Violet409,6731,9665,7
 
Paars??
Magenta??
Scharlakenrood??

Dinshah en de ogen